Zamów portret

Portrety na zamówienie

W ślad za genialnym Witkacym, postanowiłam otworzyć własną firmę portretową, która to oficjalnie zyskała status prawny Firmy Portretowej Iwony Golor 3 stycznia 2019 roku. Zajmuję się tworzeniem dużych projektów portretowych, a także portretów wykonywanych na indywidualne zamówienie klienta. Miałam przyjemność malować osoby i te bardzo znane (Jurek Owsiak, Jerzy i Maciej Stuhr, Grzegorz Turnau, Andrzej Seweryn, Szymon Majewski itd), jak i ludzi, których codziennie możemy spotkać przed Klasztorem Braci Mniejszych Kapucynów, oczekujących w kolejce po zupę. Przedstawiam ludzi tak jak ich widzę, starając się przy tym oddać charakter portretowanego, często przerysowując niektóre cechy czy grymasy, które obserwuję, jednak moje portrety nie wkraczają w obszar karykatury, a ich intencja nigdy nie jest obraźliwa.

Portretowanie odbywa się  w następujący sposób: spotykamy się na rozmowę, podczas której ja i Alek Baszun (od początku towarzyszący mi przy wszystkich projektach) robimy zdjęcia, które służą do szkiców, a następnie na podstawie ich, jak również moich obserwacji oraz wrażenia powstaje portret olejny na płótnie, który jest utrzymany w mojej własnej stylistyce malarskiej. Po ukończeniu Pani/Pan akceptuje lub nie (taka możliwość również istnieje;) wtedy jednak zaliczka, która jest wpłacana przed rozpoczęciem pracy (koszty materiałów) przepada, a obraz zostaje w mojej kolekcji) namalowany obraz.
Do każdego portretu dołączam certyfikat oryginalności wydrukowany w formie małej książeczki A5. Oprócz nabycia zamówionego portretu istnieje również możliwość zakupu szkiców(w gotowej oprawie), które powstają specjalnie pod zamówiony obraz.

Cennik:
PORTRETY OLEJNE NA ZAMÓWIENIE
50×60 cm – 2200 zł
100×70 cm – 3500 zł
150×100 cm – 4500 zł

PORTRETY RYSUNKOWE ZE ZDJĘĆ NA ZAMÓWIENIE
A4 – 400 zł (w oprawie: passe partout, ramka)
A3 – 500 zł (w oprawie: passe partout, ramka)

Skontaktuj się

Zobacz politykę prywatności